Unikátna štúdia v rámci projektu RIFIV pomôže absolventom UPJŠ v Košiciach pri uplatnení na trhu práce

V stredu 30. apríla 2014 sa uskutočnilo odovzdanie odbornej štúdie v rámci projektu RIFIV nazvanej „Porovnanie profilu absolventov UPJŠ s potrebami trhu práce vo vedomostnej spoločnosti a špecifikácie ďalších kompetencií študentov všetkých stupňov štúdia a subjektov UPJŠ“. Vypracovala ju personálna spoločnosť PERSON a výsledky jej prieskumu u študentov, absolventov i firiem dopadol pre univerzitu veľmi priaznivo.
     „Výsledky tejto štúdie prispejú k efektívnejšiemu a kvalitnejšiemu využívaniu kvalifikačného potenciálu mladej vysokoškolsky vzdelanej pracovnej sily a k zmapovaniu štrukturálnych disproporcií medzi ponukou tejto pracovnej sily, teda vyštudovanými vysokoškolsky vzdelanými mladými ľuďmi a potrebami trhu práce. Prispejú tiež ku skvalitneniu štúdia na UPJŠ užším prepojením obsahu trojstupňového vzdelávania zahŕňajúceho bakalársky, magisterský a doktorandský stupeň, s potrebami ekonomiky a trhu práce a k lepšej pripravenosti mladých ľudí pre trh práce aj v oblasti kompetenčných zručností, najmä pokiaľ ide o rozvoj ich jazykových, komunikačných a manažérskych zručností a schopností podporujúcich podnikateľské aktivity. Vypracovaná štúdia umožní komplexnejšie podchytiť aj túto problematiku a prijať opatrenia na formovanie potrebných zručností v rámci študijných programoch UPJŠ,“ hovorí odborný garant projektu prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.a prorektor UPJŠ v Košiciach pre vysokoškolské vzdelávanie a informačné technológie, ktorého teší pozitívne hodnotenie Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v tejto odbornej štúdii.