Prednáška predstaviteľov „Data Techno Park“ o skúsenostiach s budovaním univerzitného vedeckého parku

V stredu 25. júna 2014 sa v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach uskutočnila prednáška vrcholných predstaviteľov Univerzitného vedeckého parku „Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny sp. z o.o.“ orientovaného na medicínsky výskum a transfer technológií do praxe, ktorý sa v roku 2013 transformoval na  „Data Techno Park sp. z o.o.“, o ich skúsenostiach s budovaním tohto parku.
      Pozvanie rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. MUDr. Ladislava Mirossaya, DrSc. prijal riaditeľ pre výskum a vývoj v spoločnosti Data Techno Park a koordinátor projektu „Ogólnopolski Klaster e-Zdrowie“ Romuland Litvwin, M.P.A. a riaditeľ pre riešenia zdravotnej starostlivosti v Data Techno Park Krzysztof Kulesza, ktorí vedeniu UPJŠ v Košiciach a ďalším hosťom prezentovali svoje skúsenosti a poznatky z budovania univerzitného vedeckého parku v Poľsku. Tie bude možné využiť pri budovaní univerzitného vedeckého parku „MediPark, Košice“ a črtá sa aj konkrétna spolupráca medzi Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Uniwersytet Medyczny Wrocław a spoločnosťou Data Techno Park.