UPJŠ privítala vyše 650 účastníkov 12. medzinárodnej konferencie ESSE

V dňoch 29. augusta až 2. septembra 2014 sa uskutočnila v Košiciach 12. medzinárodná konferencia Európskej spoločnosti pre štúdium angličtiny (The European Society for the Study of English – ESSE), ktorú organizovala Filozofická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Päťdňového odborného podujatia sa zúčastnilo viac ako 650 účastníkov zo všetkých európskych krajín a tiež z USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Kórei, Japonska, Juhoafrickej republiky, Macaa, a mnohých ďalších krajín. Pozvanie na plenárne prednášky prijali aj také osobnosti, ako profesor Mick Short z Lancaster University vo Veľkej Británii, profesorka Fiona Robertson z St. Mary’s University vo Veľkej Británii a profesor Martin Montgomery z Universidade de Macau v Číne. Autorského čítania sa zúčastnil známy škótsky novelista a básnik James Robertson prednášajúci na Edinburskej univerzite.
      „Metropola východu sa na niekoľko dní stala fórom kompletnej európskej špičky v oblasti výskumu a vyučovania anglického jazyka, anglofónnych literatúr, anglickej histórie, kultúry, umenia a médií. Hlavnou témou tejto prestížnej konferencie bol anglický jazyk a anglická, americká a kanadská literatúra. Účastníci diskutovali aj o vyučovaní anglického jazyka a anglickej literatúry, i prekladateľstve a tlmočníctve a anglickej a americkej histórii, reáliách, inštitúciách, kultúre i médiách,“ hovorí prorektorka pre zahraničné vzťahy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a vedúca Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UPJŠ doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD.