Verejné ocenenia KSK si prevzali aj osobnosti UPJŠ

Dňa 24. októbra 2014 sa v priestoroch Štátneho divadla v Košiciach uskutočnilo slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania cien Košického samosprávneho kraja. Predseda KSK JUDr. Zdenko Trebuľa za účasti predstaviteľov a zástupcov KSK udelil najvyššie ocenenia regionálnej samosprávy 17 jednotlivcom a 5 kolektívom. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach mala medzi ocenenými aj tohto roku svojich zástupcov. Na slávnostnom zhromaždení sa zúčastnil rektor UPJŠ prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., ktorý oceneným k úspechu v mene univerzity osobne zablahoželal.

• Cenu KSK

získal kolektív Botanickej záhrady za vynikajúce výsledky transferu zhromaždených poznatkov z ríše rastlín medzi širokou verejnosťou s cieľom upevňovania trvalej udržateľnosti priaznivého životného prostredia. Ocenenie prevzal riaditeľ BZ doc. RNDr. Sergej Mochnacký, CSc.   medailacena

• Cenu predsedu KSK

získal prof. JUDr. Igor Palúš, CSc. za rozvoj verejnej politiky v pedagogickej a vedeckej činnosti, za rozvoj spolupráce s vysokými školami zameriavajúcimi sa na oblasť verejnej správy so Združením miest a obcí Slovenska a Košickým samosprávnym krajom, za mimoriadne zásluhy v medzinárodnej oblasti a za dlhoročnú vzdelávaciu činnosť v rámci spolupráce Fakulty verejnej správy UPJŠ a KSK.

• Plaketu predsedu KSK

získal prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc. za zásluhy pri vzniku Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, za úspešný podiel v získavaní grantových prostriedkov na budovanie a modernizáciu infraštruktúry fakulty, za významný podiel na organizácii významných kultúrnych a vedeckých podujatí na území Košického samosprávneho kraja, ktoré sú zamerané najmä na literárnu tvorbu vysokoškolákov.

• Plaketu predsedu KSK

získal prof. MUDr. Jozef Kafka, DrSc. za celoživotné pôsobenie v zdravotníctve,  za výborné výsledky v pedagogickej činnosti na lekárskej, právnickej i teologickej fakulte a  za rozvoj psychiatrie v meste Košice a v Košickom samosprávnom kraji (pri príležitosti životného jubilea – 80 rokov).

Zdroj: www.vucke.sk