Udelenie titulu „doctor honoris causa“

V stredu 25. februára 2015 sa konalo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, na ktorom rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc. udelil čestný titul „doctor honoris causa“ Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Univ.-Prof. Dr. rer. nat. habil. Jochenovi Harantovi z Technickej univerzity Ilmenau v Nemecku.

Slávnostný akt sa uskutočnil v priestoroch Historickej auly Rektorátu UPJŠ v Košiciach na Šrobárovej 2 v Košiciach za prítomnosti zástupcu generálneho konzula Maďarskej republiky v Košiciach Levente Bitayho, honorárneho konzula Spolkovej republiky Nemecko v Košiciach Juraja Banského, rektorov, prorektorov a dekanov slovenských a zahraničných verejných vysokých škôl, bývalých rektorov UPJŠ v Košiciach a tiež členov Akademického senátu UPJŠ v Košiciach, členov Správnej rady UPJŠ v Košiciach, členov vedení fakúlt UPJŠ v Košiciach, členov Vedeckej rady Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, profesorov, docentov a ďalších zamestnancov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Foto: Žofia Hnátová