Inaugurácia rektora

Ceremoniár slávnostnej inaugurácie, prof. RNDr. J. Černák, CSc., privítal dňa 24.10.2011 v priestoroch Domu umenia v Košiciach akademickú obec Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a vzácnych hostí z prostredia cirkevnej, verejnej a súkromnej sféry, aby tak spoločne vzdali hold prof. MUDr. L. Mirossayovi, DrSc., osobnosti, ktorú na čelné miesto univerzity vyzdvihla vôľa akademickej obce.

Predseda Akademického senátu UPJŠ doc. JUDr. Imrich Kanárik, CSc. predstavil slávnostnému auditóriu niekoľko údajov z curriculum vitae rektora UPJŠ prof. MUDr. L. Mirossaya, DrSc.  a po slávnostnom SPONDEO AC POLLICEOR mu odovzdal insígnie univerzity – rektorskú reťaz a žezlo.

Profesor Mirossay venoval svoj prejav úvahe o kvalite vzdelávania a zodpovednosti za riadenie tohto procesu. Vyslovil želanie, aby sme na špičkách pyramíd riadenia ľudskej spoločnosti mali len tých najschopnejších a najzodpovednejších zástupcov. Zástupcov, ktorí pri pohľade z vrcholu dovidia aj na bázu tej vlastnej, ktorú riadia a za chod ktorej zodpovedajú.

Dôstojnú atmosféru umocnili pozdravné slová štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR Jaroslava Ivanča, predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu a primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Rektor Technickej univerzity v Košiciach Dr. h. c. prof. Ing. Anton Čižmár, CSc. vystúpil s príhovorom v mene Slovenskej rektorskej konferencie.

Súčasťou slávnostného zhromaždenia bolo odovzdávanie insígnií prorektorkám a prorektorom UPJŠ v Košiciach, ktorých vymenoval rektor univerzity na základe schválenia v Akademickom senáte UPJŠ:

•  Prorektorkou pre legislatívu je prof. h. c. doc. JUDr. Mária Bujňáková, CSc.
•  Prorektorkou pre rozvoj je prof. MUDr. Ružena Tkáčová, DrSc.
•  Prorektorkou pre zahraničné vzťahy je doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD.
•  Prorektorom pre vedu a výskum je prof. RNDr. Juraj Černák, CSc.
•  Prorektorom pre vysokoškolské vzdelávanie a informačné technológie je prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

K slávnostnej atmosfére na záver podujatia prispeli tóny sláčikového orchestra Musica Iuvenalis so sólistkou Štátneho divadla v Košiciach Luciou Knotekovou pod taktovkou Igora Dohoviča.

Médiá:
Denník Korzár