Európsky deň jazykov 2016

Dňa 28.9.2016 sa pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach uskutočnilo podujatie venované oslave Európskeho dňa jazykov, ktorého organizátorom je Generálne riaditeľstvo pre preklad Európskej komisie. Podujatie je určené žiakom základných a stredných škôl a jeho hlavnou myšlienkou je podpora štúdia cudzích jazykov.

Za vedenie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach sa podujatia zúčastnila prodekanka Filozofickej fakulty pre medzinárodné vzťahy doc. Mgr. Renáta Panocová, PhD., zamestnanci a študenti jednotlivých katedier Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach.

„V prezentačnom stánku UPJŠ v Košiciach predstavili našu univerzitu a možnosti štúdia jazykov zástupcovia  katedier a pracovísk Filozofickej fakulty so zameraním na jazyky:  katedry anglistiky a amerikanistiky, katedry germanistiky, katedry romanistiky a klasickej filológie, katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie, centra jazykovej prípravy. Zamestnanci a študenti zastupujúci jednotlivé katedry pre návštevníkov pripravili zaujímavé súťaže, kvízy a dotazníky, ako aj spoločnú jazykovú hru podujatia za každý z predstavovaných jazykov. Súčasťou aktivít je aj pozvanie stredoškolákov na Deň otvorených dverí UPJŠ, ktorý sa uskutoční 7.10.2016,“ uviedla  prodekanka Filozofickej fakulty pre medzinárodné vzťahy doc. Mgr. Renáta Panocová, PhD.