Pripomíname si Deň učiteľov

„Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád. Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí.“
Jan Amos Komenský

28. marec je už niekoľko desaťročí spojený s menom Jana Amosa Komenského. Mnohé myšlienky tohto učiteľa národov ostávajú pre nás stálym zdrojom inšpirácie. V názoroch na úlohu vzdelania v živote jednotlivca i spoločnosti, postojoch k humanizácii a demokratizácii školy pokračujú pedagógovia i dnes.

Vážené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som Vám týmto vyjadril úctu a poďakovanie za Vašu náročnú a zodpovednú prácu, ktorou dennodenne prispievate k všestrannosti rozvoja univerzity a ku kreujúcemu sa profilu študentov našej alma mater. Úprimne Vám želám, aby ste svojim osobným príkladom naďalej zvýrazňovali ľudské hodnoty na ceste za vzdelávaním.

prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc.
rektor UPJŠ