UPJŠ otvorila dvere záujemcom o štúdium

Dňa 6. 10. 2017 sa na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s Odborom školstva Košického samosprávneho kraja uskutočnil Deň otvorených dverí. Po úvodnom príhovore rektora UPJŠ prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. sa časť účastníkov podujatia presunula do jednotlivých prednáškových miestností budov v areáli univerzity (Aristoteles, Platón, Sokrates, RBL pavilón), kde na nich čakal bohatý fakultný program a časť účastníkov získavala informácie o možnostiach štúdia od zástupcov fakúlt a univerzitných pracovísk vo výstavných stánkoch v priestoroch budovy Sokrates. Lekárska fakulta zaujala ukážkou modelov kostí, chirurgického inštrumentária, či zubných preparátov, diskusie boli spojené aj s prezentáciou študentských spolkov – Spolku medikov Košice a Spolku zubných lekárov. Modernú vedu a kvalitné vzdelávanie predstavila Prírodovedecká fakulta, účastníci podujatia dostali odpovede na otázky, prečo študovať jednotlivé odbory a iste ich o tom presvedčila aj prehliadka biologických laboratórií. Právnická fakulta zaujala svojimi interaktívnymi prednáškami a zaujímavú diskusiu viedli zástupcovia Európskeho združenia študentov práva. Možnosti štúdia formou prezentácií predstavili Fakulta verejnej správy a Ústav telesnej výchovy a športu. Nielen atraktívne názvy prednášok Filozofickej fakulty pritiahli pozornosť u množstva návštevníkov, ale aj prezentácie fakultného časopisu Univerzál, či Univerzitnej televízie. V budove Minerva sa pre účastníkov Dňa otvorených dverí nachádzali okrem iných aj výstavné stánky Študentského rozhlasu Košice, Študentskej rady vysokých škôl, organizácie Erasmus Student Network, Univerzitného poradenského centra a speváckeho zboru Universitas Šafarikianae.