UPJŠ v Košiciach spúšťa elektronické vydávanie rozhodnutí v rámci prijímacieho konania

UPJŠ v Košiciach spúšťa prepojenie Akademického informačného systému univerzity AiS2 a vydávanie rozhodnutí v rámci prijímacieho konania s Ústredným portálom verejnej správy. Toto prepojenie spočíva v integrácii služieb Ústredného portálu verejnej správy (UPVS) do  Akademického informačného systému AiS2, ktorý vyvíja a na 18 slovenských vysokých školách prevádzkuje Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Táto aktivita sa realizuje v rámci projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu pod názvom „Integrácia Akademického informačného systému 2 s rezortným informačným systémom a väzby na e-Government“.

Prepojenie umožňuje uchádzačovi odoslať vyplnenú elektronickú prihlášku z akademického informačného systému AiS2 (resp. z portálu VŠ) prostredníctvom osobnej schránky na Ústrednom portáli verejnej správy do schránky univerzity. Riešenie je overované v rámci aktuálneho prijímacieho konania na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po vyhodnotení pilotnej prevádzky bude následne riešenie k dispozícii v rámci konzorcia AiS2 (13 verejných vysokých škôl a 5 súkromných) a bude ponúknuté aj ďalším vysokým školám.