Francúzsky atašé prednášal na UPJŠ

Záujemcovia o francúzsky vysokoškolský systém a štúdium vo Francúzsku mali dňa 14. 11. 2012 jedinečnú možnosť získať informácie prostredníctvom prednášky francúzskeho atašé pre univerzitnú a vedeckú spoluprácu pána Hervé Guillermeta. Prezentáciu štipendií francúzskej vlády a program vedeckej spolupráce Štefánik predstavil zaujímavým spôsobom nielen študentom, ale aj zamestnancom našej univerzity v priestoroch Historickej auly rektorátu UPJŠ.

Vzácneho hosťa pána Hervé Guillermeta privítali na pôde našej alma mater rektor prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., prorektorka pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD. a prorektor pre vedu a výskum prof. RNDr. Juraj Černák, CSc. Počas vzájomného stretnutia prerokovali možnosti štipendijných a vedeckovýskumných pobytov pre študentov, ponuku štipendií pre doktorandov, letných jazykových stáží, atď.