Rektor udelil Pamätnú medailu UPJŠ profesorovi Meiselovi

Dňa 28. júna 2016 prijal prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., rektor UPJŠ v Košiciach pána prof. Marka Wiliama Meisela, PhD. a odovzdal mu Pamätnú medailu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Významné ocenenie mu bolo udelené pri príležitosti ukončenia „sabbatical year “ pobytu na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach a za zásluhy o rozvoj UPJŠ v Košiciach v oblastiach vedy a vzdelávania. Stretnutie na pôde rektorátu sa uskutočnilo v prítomnosti doc. RNDr. Gabriela Semanišina, PhD., dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, Dr.h.c prof. RNDr. Alexandra Fehera, DrSc., riaditeľa Ústavu fyzikálnych vied PF UPJŠ v Košiciach a prof. RNDr. Evy Čellárovej, DrSc. z Ústavu biologických a ekologických vied PF UPJŠ v Košiciach.

Profesor Meisel z Floridskej univerzity v Gainesville je uznávaným svetovým vedcom a pedagógom v oblasti fyziky kondenzovaných sústav a nositeľom čestného titulu Doctor honoris causa v odbore fyzika, ktorý mu udelila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach dňa 12. 11. 2010.