Rada E-XFEL GmbH v Hamburgu vymenovala nového predsedu a podpredsedu

Najvyšší orgán medzinárodnej vedeckej spoločnosti  XFEL (X-ray Free Electron Laser) v Hamburgu „European XFEL Council“  na riadnom zasadnutí v dňoch 25. – 26. júna 2014 zvolil svojich nových vrcholných predstaviteľov. Predsedom sa stal pán Martin Meedom Nielsen (Technical University of Denmark) a podpredsedom pán Lars Börjesson (Chalmers University of Technology, Göteborg). Vo funkciách tak vystriedali doterajších funkcionárov, predsedu Roberta Feidenhansa a podpredsedu Pavla Sováka (prorektora pre vysokoškolské vzdelávanie a informačné technológie UPJŠ), ktorí od roku 2010 okrem manažovania agendy Rady E-XFEL GmbH odovzdávali odbornej verejnosti svoje znalosti a skúsenosti z oblasti riadenia výstavby významnej vedeckej infraštruktúry.

Viac: www.xfel.eu