Na pôde UPJŠ v Košiciach prednášal holandský profesor

Dňa 10. februára 2016 prednášal holandský profesor S. A. (Menno) Reijneveld z Univerzitného medicínskeho centra v Groningene v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach o spôsobe hodnotenia kvality výskumnej práce akademických tímov.  Profesor Reijnevelda privítala na pôde UPJŠ v Košiciach prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. slovami, že prichádza na Slovensko v čase, kedy sa verejnosť intenzívnejšie venuje problematike školstva a jeho kvalite.

Po skončení prednášky prijal profesora Reijnevelda rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.. Vo vzájomnom rozhovore podčiarkol nevyhnutnosť vedeckej práce na základe kvalitného výskumu. Zároveň ocenil, že sme na pôde jednej z najlepších univerzít na Slovensku mohli privítať renomovaného holandského profesora a vypočuť si zaujímavú tému o možnostiach hodnotenia vedeckej práce využiteľnú aj v podmienkach našej univerzity.