Návšteva Jagiellonskej univerzity v Krakove

V dňoch 29.5. – 31.5.2012 navštívil rektor UPJŠ prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., prorektor pre vedu a výskum prof. RNDr. Juraj Černák, CSc. a prorektorka pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD. Jagiellonsku univerzitu v Krakove. Navštívili univerzitné pracoviská – Centrum pre inováciu, transfer technológií a rozvoj univerzity, Jagiellonské centrum pre experimentálnu terapeutiku a Krakovský technologický park. Na pôde rektorátu Jagiellonskej univerzity (JU) uskutočnili pracovné stretnutie s prorektorom JU pre rozvoj prof. dr hab. Piotrom Tworzewskim a prorektorom pre Collegium Medicum prof. dr hab. Wojciechom Nowakom, zároveň novozvoleným rektorom JU, nastupujúcim do funkcie v septembri 2012. Diskutovali s nimi o možnostiach zintenzívnenia a rozšírenia existujúcej spolupráce. Príprava a priebeh návštevy bola realizovaná v spolupráci s generálnym konzulom SR v Krakove JUDr. Marekom Lisánskym.