Prezentácia našej univerzity na novembrovom veľtrhu PROEDUCO

Podujatie PROEDUCO sa každoročne rozrastá a právom patrí k najväčším aktivitám tohto druhu na Slovensku. Aj v roku 2012 nadviazalo na spoluprácu s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, príslušnými rezortnými pracoviskami, zriaďovateľmi škôl a ďalšími inštitúciami. Organizátori privítali vystavovateľov a návštevníkov v moderných priestoroch Spoločenského pavilónu v Košiciach a pripravili bohatý sprievodný i odborný program.
Slávnostného otvorenia sa zúčastnili žiaci ZŠ Krosnianska 4, ktorí si spolu so študentkou Konzervatória Košice Katarínou Gurovou, doktorandom Ivanom Klimekom a študentom inžinierstva Miroslavom Košikom z Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE, odniesli ocenenia za vynikajúce študijné výsledky, či výnimočný počin v oblasti vedy a techniky a skvelú reprezentáciu doma i v zahraničí.

Zamestnanci a študenti našej alma mater poskytovali počas troch dní (20. – 22. 11. 2012) návštevníkom podujatia informácie o podmienkach štúdia na UPJŠ, možnostiach uplatnenia v praxi, ale aj o ubytovaní, stravovaní, športových, či iných mimoškolských aktivitách. Svojou mierou odbornosti a koncentráciou poskytovania rôznorodých informácií prispeli k zvýšenie záujmu zo strany uchádzačov o štúdium.

Ďakujeme všetkým zástupcom fakúlt UPJŠ a ÚTVŠ, ktorí svojou osobnou účasťou prispeli k prezentácii univerzitného výstavného stánku počas celého priebehu podujatia.