Projekt našich študentov zvíťazil

Nadácia Pontis finančne podporí projekt študentov Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach nazvaný Spolu za zdravý a krásny úsmev. Projekt našich študentov získal v hlasovaní verejnosti najvyšší počet hlasov spomedzi všetkých študentských projektov – hlasovalo zaň až 3698 návštevníkov stránky www.space.sk.

Slovenský spolok študentov zubného lekárstva pod záštitou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach už po druhý krát zorganizuje celoslovenskú roadshow zameranú na prevenciu v oblasti ústnej hygieny, ktorej mottom je slogan „zdravý úsmev je krásny úsmev“. Keďže úroveň ústneho zdravia na Slovensku je v alarmujúcom stave, podnietilo to budúcich zubných lekárov vyjsť do ulíc, šíriť osvetu medzi širokou verejnosťou a tak umožniť každému každodenne zlepšovať stav svojho ústneho zdravia. Projekt bude prebiehať ako celoslovenská roadshow po osemnástich mestách. Počas štrnástich dní budú medici cestovať s dvoma dodávkami zo západu na východ Slovenska a vykonávať inštruktáže s cieľom naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich ku zlepšovaniu starostlivosti o ústne zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny. Účastníci inštruktáží získajú zubnú kefku a precvičia si tak techniku v reálnom čase.