Rektor prijal víťazky celoslovenského finále univerzít SR v basketbale

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc. prijal na pôde rektorátu dňa 17. 6. 2015 študentky UPJŠ – víťazky celoslovenského finále univerzít SR v basketbale. V dňoch 10. až 11. júna 2015 sa uskutočnili Majstrovstvá univerzít SR, ktoré organizovala Filozofická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Našu univerzitu reprezentovalo družstvo žien, ktoré sú členkami basketbalových oddielov Cassovia Košice, Tydam UPJŠ Košice a CBK Košice. Počas dvoch dní pod skúseným vedením doc. PhDr. Ivana Šulca, CSc. dokázali, že v rámci výberu univerzít regiónov stred, východ a západ stále patria medzi kvalitné a úspešné hráčky. Zdolali nielen zápas s STU Bratislava, ale aj s domácim družstvom UMB B. Bystrica.  Pán rektor na spoločnom stretnutí vyjadril všetkým mladým hráčkam poďakovanie za úspešnú reprezentáciu univerzity a zablahoželal im všetko najlepšie k tomuto krásnemu úspechu.

Oficiálne výsledky celoslovenského finále univerzít SR v basketbale žien a mužov

O víťazné 1. miesto na Majstrovstvách univerzít SR v basketbale žien sa zaslúžili:

Bódišová Lucia
Buzášová Monika
Desiatníková Lucia
Eveleyová Andrea
Havrilová Zuzana
Kovácsová Noemi
Krištofová Miroslava
Michalová Kristína
Minčíková Klaudia
Neubauerová Romana
– študentka Právnickej fakulty UPJŠ (kapitánka družstva)
– študentka Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ
– študentka Filozofickej fakulty UPJŠ
– absolventka Športového gymnázia Košice
– študentka Prírodovedeckej fakulty UPJŠ
– študentka Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ

Basketbalové družstvo žien UPJŠ Košice pripravoval a viedol doc. PhDr. Ivan Šulc, CSc.

File File size
pdf vysledky-basketbal-2015 545 KB