Študentka LF UPJŠ v Košiciach bodovala na Akademických majstrovstvách Európy v kumite

Študentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach Zuzana Schwartzová získala na Akademických majstrovstvách Európy v karate v Portugalsku bronzovú medailu v kategórii kumite žien do 55 kilogramov.
    Podujatie sa konalo v dňoch 25. – 27. júla 2017 v meste Coimbra v Portugalsku, za účasti športov karate, judo a taekwodno. Sily si na ňom meralo vyše 660 pretekárov z 21 európskych krajín, pričom v karate zápolilo až 256 účastníkov.
    Aj keď bola Zuzka Schwartzová jedinou pretekárkou štartujúcou za Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ziskom bronzovej medaily pre ňu zabezpečila celkove 26. miesto spomedzi 109 zúčastnených univerzít.
    Gratulujeme!