Návšteva z Ukrajiny na UPJŠ v Košiciach

Dňa 9.2.2017 sa uskutočnilo stretnutie zástupcov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach s delegáciou z Ukrajiny. Skupinu z viacerých ukrajinských miest tvorili ukrajinskí lekári z rôznych medicínskych oblastí a pedagógovia pôsobiaci v oblasti medicínskych vied. Hostí na pôde rektorátu UPJŠ oficiálne privítala doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD., prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu. V priestoroch Veľkej zasadačky spolu s prorektorkou pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Máriou Marekovou, CSc. prezentovali širokospektrálne možnosti štúdia na našej univerzite. Dopoludňajší program pokračoval na Lekárskej fakulte prehliadkou vybraných pracovísk (Ústav experimentálnej medicíny, Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb a Detská fakultná nemocnica). Za fakultu sa na pracovnom rokovaní zúčastnili prodekani prof. MUDr. Eva Mechírová, PhD., doc. MUDr. Jozef Gonsorčík, PhD. a doc. MUDr. Želmíra Macejová, PhD.

Príležitosť stráviť deň na Lekárskej fakulte v rámci Dňa otvorených dverí využili ukrajinskí hostia z rôznych ukrajinských miest – Ivano-Frankovska, Ľvova, Charkova, Kosiva, Verchoviny a Černovíc.