Súboj troch košických univerzít vyhral tím UPJŠ

V pondelok 24. októbra 2016 sa na finálovom súboji univerzít zúčastnilo 90 študentov a učiteľov v 15-tich tímoch. Každú univerzitu reprezentovalo 5 najlepších tímov. Súťažiacich prišli podporiť aj zástupcovia vedenia troch košických univerzít. V zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. sa podujatia zúčastnila prorektorka pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Mária Mareková, CSc., kancelárka Mgr. Adriana Sabolová a hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Mgr. Mária Hrehová, PhD. Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach prišla podporiť rektorka univerzity prof. MVDr. Jana Mojžišová, PhD. a prorektor pre rozvoj školy a hodnotenie kvality prof. MVDr. Jozef Nagy, PhD. Technickú univerzitu v Košiciach zastupoval prorektor pre vzdelávanie prof. Ing. Ervin Lumnitzer, PhD. a kvestor univerzity Ing. Marcel Behún, PhD.

Víťazom Uni quizu sa stal tím z UPJŠ v Košiciach pod menom Pingo Pingič, ktorý získal  Putovný pohár rektorov. Druhé miesto získal tím „Charakter rozhoduje“ a posledné miesto na stupni víťazov patrilo tímu „Študované hlavy“,  obidva z TUKE. Rozdiel bol tesný a rozhodoval iba jeden bod. Ceny pre víťazov venovali všetky zapojené univerzity – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Technická univerzita v Košiciach.

Výhercom srdečne blahoželáme!