UPJŠ na Európskom dni jazykov 2015

Dňa 23.9.2015 sa na Hlavnej ulici v Košiciach uskutočnilo podujatie venované oslave Európskeho dňa jazykov, ktorého organizátorom bolo Generálne riaditeľstvo pre preklad Európskej komisie. Podujatie bolo určené žiakom základných a stredných škôl a jeho hlavnou myšlienkou bola podpora štúdia cudzích jazykov.

Za vedenie univerzity a vedenie Filozofickej fakulty sa podujatia zúčastnili prorektor pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc. a prodekanka Filozofickej fakulty pre medzinárodné vzťahy Mgr. Renáta Panocová, PhD. Na úvod podujatia vystúpil v rámci sprievodného programu univerzitný spevácky zbor UPJŠ v Košiciach Chorus Universitatis Šafarikianae.

V prezentačnom stánku UPJŠ v Košiciach predstavili našu univerzitu a možnosti štúdia jazykov zástupcovia  katedier a pracovísk Filozofickej fakulty so zameraním na jazyky:

♦ katedry anglistiky a amerikanistiky,
♦ katedry germanistiky,
♦ katedry romanistiky a klasickej filológie,
♦ katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie,
♦ centra jazykovej prípravy.

Zamestnanci a študenti zastupujúci jednotlivé katedry pre návštevníkov pripravili zaujímavé súťaže, kvízy a dotazníky, ako aj spoločnú jazykovú hru podujatia za každý z predstavovaných jazykov. Súčasťou aktivít bolo aj pozvanie stredoškolákov na Deň otvorených dverí UPJŠ, ktorý sa uskutoční 9.10.2015.