UPJŠ podpísala Rámcovú dohodu s Černiveckou národnou univerzitou

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc. a prorektorka pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD. navštívili v dňoch 2. až 4. mája 2012 Černiveckú národnú univerzitu Jurija Feďkoviča. Počas svojho pobytu sa stretli s vedením univerzity, navštívili Právnickú fakultu a jej pracoviská, Fakultu biológie, Fakultu chémie a Referát zahraničných vzťahov, aby tak prerokovali oblasti možnej spolupráce – výmeny učiteľov a študentov, spoločné vedecké projekty a projekty cezhraničnej spolupráce.

Rektor UPJŠ podpísal Rámcovú dohodu o spolupráci medzi UPJŠ v Košiciach a ukrajinskou Černiveckou národnou univerzitou Jurija Feďkoviča za účelom spoločného úmyslu nadviazať a rozvíjať úzku spoluprácu v oblasti vyššieho vzdelávania a výskumu.