urbanHIST – druhá výzva

Projekt urbanHIST- History of European Urbanism in the 20th Century (H2020-MSCA-ITN) zverejnil druhú výzvu na obsadenie 4 doktorandských pozícií. Termín na prihlasovanie sa je 31. máj 2017. 4 vedeckí pracovníci (z celkového počtu 15) v ranom štádiu svojej akademickej kariéry dostanú možnosť venovať sa excelentnému výskumu vrámci urbanHIST v septembri 2017, kedy začne ich trojročné doktorandské štúdium ukončené dvojitými diplomami.

Konzorcium štyroch univerzít pod vedením Bauhaus-Universität Weimar (Nemecko) získalo grant typu Inovatívne školiace siete (ITN), Európske spoločné doktoráty (EJD) v rámci akcie Maria Skłodowska-Curie (MSCA), v priorite Excelentná veda. Príjemcami grantu sú, spoločne s Weimarom a Košicami, ešte Universidad de Valladolid (Španielsko) a Blekinge Tekniska Högskola Karlskrona (Švédsko). Tieto štyri univerzitné pracoviská budú počas rokov 2016 – 2020 v rámci vzniknutej inovatívnej siete riadiť a koordinovať činnosť ďalších 13 partnerských inštitúcií z Nemecka, Talianska, Španielska, Francúzska, Belgicka, Švédska, ČR, SR a Veľkej Británie.

Podrobnejšie informácie o jednotlivých tematických oblastiach výskumu ako aj detailné podmienky prijímacieho konania nájdete na webovej stránke projektu.

www.urbanhist.eu

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under the Marie Skłodowska-Curie grant agreement No 721933.