Vianočný a novoročný príhovor rektora UPJŠ v Košiciach

Milé kolegyne a kolegovia,
študentky a študenti,

blíži sa čas najkrajších sviatkov v roku, čas keď je priestor pre stretnutie rodín pri vianočnom stromčeku a štedrovečernom stole.  Vianoce automaticky spájame aj s obdobím vítania Nového roka. Aj toto obdobie má svoje čaro, pretože takmer každá komunikácia začína novoročným vinšom. Obdobie Vianoc a Nového roka je vzácne aj tým, že im spravidla predchádza hektické obdobie ukončovania vedeckých projektov, plnenia povinností v pedagogickom procese, ktoré sú príznačné pre záver zimného semestra a tak túžobne už očakávame zvoľnenie pracovného tempa, vychutnávame sviatočnú atmosféru v kruhu rodiny a načerpávame nové sily.

Som toho názoru, že rok 2015 bude patriť k tým úspešnejším v našej histórii. Univerzita so cťou obstála v komplexnej akreditácii, tri naše vedecké tímy získali status „špičkové“, udržali sme vysoké tempo v aktivitách vedeckých projektov zahraničných i domácich vedeckých agentúr, čo sa prejavilo v kvalitných výstupoch.

Milé kolegyne a kolegovia,

využívam priestor vianočného a novoročného vinšu na to, aby som sa Vám poďakoval za Vašu obetavú prácu v prospech našej alma mater. Moje poďakovanie patrí aj našim študentom, ktorí nás reprezentujú na rôznych súťažiach vedeckého, športového i spoločenského charakteru.

V mene svojom i všetkých členov vedenia univerzity Vám želám krásne prežitie vianočných sviatkov. Nech spolu so svetlom vianočných sviečok sa vo Vašich rodinách rozžiari svetlo pokoja a šťastia v očiach Vašich blízkych. Do roku 2016 Vám želám najmä pevné zdravie, veľa úspechov vo vedeckej i pedagogickej práci. Študentom želám veľa úspechov pri zdolávaní nástrah náročného štúdia, taktiež im želám, aby sa na univerzite cítili dobre a študovali s pocitom, že získajú vzdelanie, ktoré ich pripraví pre potreby trhu práce a otvorí im bránu do reálneho profesijného života.

Šťastné a veselé prežitie vianočných sviatkov a úspešný rok 2016

Vám želá Váš