Vznik akademického CSIRT tímu

Začiatkom novembra 2016 vznikol na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach tím na riešenie bezpečnostných incidentov (CSIRT) pod názvom Computer Security Incident Response Team of Pavol Jozef Safarik University in Kosice (CSIRT-UPJS). Členmi tohto tímu sú zamestnanci a študenti Centra informačných a komunikačných technológii, Centra aplikovanej informatiky a Ústavu informatiky Prírodovedeckej fakulty.

Dňa 14.12.2016 bol tento tím zaradený do zoznamu tímov na riešenie bezpečnostných incidentov vedeného medzinárodnou organizáciou TF-CSIRT (Trusted Introducer). Význam tohto zaradenia dodáva aj skutočnosť, že ide o prvý akademický CSIRT v rámci Slovenskej republiky.

Účelom tohto tímu je riešenie bezpečnostných incidentov na univerzite, medzinárodná spolupráca s podobnými tímami na celom svete, ako aj vzdelávacia a výskumná činnosť v oblasti informačnej bezpečnosti.