Študenti ŠaR ÚTVŠ UPJŠ v Košiciach netradične

Mnohí študenti odboru ŠaR si reálne uvedomujú, že svet okolo nás nie je jednotvárny a  pohyb a radosť z pohybu potrebuje každý bez rozdielu.

ÚTVŠ UPJŠ v Košiciach zastúpený  Mgr. Zuzanou Küchelovou a študentmi bakalárskeho štúdia ŠaR na základe nadviazanej spolupráce so školami v Košiciach, ktoré sa venujú žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktoré vzdelávajú a vychovávajú žiakov s mentálnym postihnutím, viacnásobným postihnutím a žiakov s autizmom. Aj tohto roku 27. mája 2016 podali pomocnú ruku pri organizovaní V. ročníka Školského maratónu v behu, pohybových hrách, stolnom tenise a poskokoch na švihadle. Študenti ŠaR ÚTVŠ už tretí rok participovali ako dobrovoľníci na Spojenej škole na Vojenskej ulici č. 13 v Košiciach. Aktívne sa zapájali do jednotlivých súťažných disciplín. Pomáhali na športových stanovištiach aj pri predcvičovaní tanečných choreografií. Počítali odbehnuté kolá a aj sami sa aktívne zúčastnili behu a zabehli pekných 21km. Týmto spôsobom pomohli deťom k prelomeniu dosiahnutých rekordov z predošlých rokov a odbehnutiu neuveriteľných 199,9km. Sme hrdí, že aj my sme mohli participovať a pomôcť k naplneniu idei a hesla dňa „Pohybom k zdraviu“.

Mgr. Zuzana Küchelová