Najlepšie basketbalistky a futbalisti sú z UPJŠ v Košiciach

V dňoch 4. – 8. septembra 2016 sa na pôde Slovenskej Technickej univerzity v Bratislave konala IV. Letná Univerziáda SR na ktorej mala Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach svoje zastúpenie v dvoch športoch: basketbal ženy a futbal muži. Obe družstvá sa na Letnú univerziádu prebojovali po regionálnych kolách, keď zvíťazili nad družstvami univerzít Východoslovenského regiónu.

Tím basketbalistiek tvorili študentky z odboru Šport a rekreácia Ústavu telesnej výchovy a športu v Košiciach: Desiatniková Júlia, Pražmová Laura, Buzášová Monika, Eveleyová Andrea,  študentky Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach – Balová Karola a Bodišová Lucia a dve študentky z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach – Jajková Kristína a Mončeková Alexandra. Mončeková Alexandra bola vyhlásená za najlepšiu strelkyňu turnaja. Svoju alma mater podporila aj absolventka odboru Šport a rekreácia Noemi Kovácsová.

UPJŠ v Košiciach vo futbale reprezentovali: Matúš Vilček z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach a absolvent z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach Lukáš Urban, zvyšok tímu tvorili študenti odboru Šport a rekreácia z ÚTVŠ UPJŠ v Košiciach: Laczkó Gellért, Filip Kovács, Filip Kiss, Marcel Borovský, Sergej Pilipčuk, Ladislav Šemrák, Miloš Gallo, Jakub Bavoľár a Kristián Kuták a čerství absolventi Peter Šuľák a Ondrej Vilner.

Viac o letnej univerziáde a výsledkoch v iných športoch nájdete na: univerziada.stuba.sk.