Školenie kondičných trénerov 1. stupňa pre študentov UPJŠ odboru Šport a rekreácia

13. – 15. mája zorganizoval Ústav telesnej výchovy a športu v spolupráci so Slovenským zväzom vzpierania školenie kondičných trénerov 1. stupňa. Školenia sa zúčastnilo 20 študentov z odboru Šport a rekreácia. Akcia bola realizovaná vo vzpieračskej hale na Juhoslovanskej ulici 2. Hlavnými témami prednášok a aj samotnej praxe boli oblasti: Kondičná príprava atlétov, Vzpieranie, Kondičná príprava mladých športovcov, Výživa v športe, Kruhový tréning, Kondičná príprava v úpolových športoch a Plánovanie v športe. Podmienkou získania licencie Kondičný tréner je absolvovanie skúšky, ktorá pozostáva z troch častí: teoretická skúška, praktické preskúšanie a seminárna práca.

V budúcnosti plánujú organizátori pokračovať v tejto spolupráci a organizovať aj vyššie stupne vzdelávania v spomínanej oblasti.