TUKE CUP 2016

V stredu 5. októbra sa futbalisti UPJŠ zúčastnili celoslovenského medziuniverzitného futbalového turnaja TUKE CUP 2016, ktorý organizovala Technická univerzita v Košiciach. Podujatie sa konalo v priestoroch akademického športového centra na Watsonovej ulici. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 8 družstiev. Zápasy sa odohrali v dvoch štvorčlenných skupinách, z ktorých postupovali prvé dva víťazné tímy do ďalšieho priebehu.

Naši futbalisti sa bez straty bodu a len s jedným inkasovaným gólom posunuli z prvého miesta v „B skupine“ do semifinále, kde sa stretli s druhým družstvom „A skupiny“ TU Zvolen. Po napínavom zápase naši hráči výsledkom 1:0 postúpili do finále, kde na nich čakalo družstvo TU Košice. Zápas sme zvládli a po výsledku 4:0 sme sa mohli radovať z celkového víťazstva v turnaji a výborného skóre 21:1.

Na záver sa v penaltovom rozstrele muselo rozhodovať o najlepšom strelcovi turnaja medzi Marekom Hrubovčákom (ŠaR UPJŠ) a Ladislavom Šemrákom (ŠaR UPJŠ), ktorí mali zhodne po 8 strelených gólov. Šťastnejším z tejto dvojice sa nakoniec stal Marek Hrubovčák, ktorý si domov odniesol aj cennú trofej.

Za družstvo UPJŠ nastúpili: Gellert Laczko, Marcel Borovský, Lorant Turoczi, Marek Hrubovčák, Ladislav Šemrák, Sergej Pilipčuk, Michal Pach, Peter Husár – všetci sú študentmi ÚTVŠ.

Trénerom družstva bol Mgr. Marcel Čurgali – učiteľ ÚTVŠ

Výsledky zápasov v skupine:

1. UPJŠ KE : Slávia Košice (5:1)
  2. UPJŠ KE : EU BA (2:0)
  3. UPJŠ KE : UNIPO (9:0)

Semifinále:   UPJŠ KE : TU ZV (1:0)

Finále:   UPJŠ KE : TU KE (4:0)

Mgr. Marcel Čurgali
     ÚTVŠ UPJŠ