ÚTVŠ presvedčila žiakov základných škôl v rámci UBH 2017, že všetci máme na niečo talent

V rámci projektu detskej univerzity Univerzita bez hraníc 2017 na UPJŠ v Košiciach pripravil Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ na každé popoludnie od 10. júla do 14. júla 2017 pre detských účastníkov pestrý program plný zážitkov, súťaží, tradičných i netradičných hier.

Organizáciu podujatí riadili a koordinovali odborné asistentky Ústavu TV a športu Mgr. Zuzana Küchelová, PhD., a Mgr. Dana Dračková , PhD., spolu so študentmi druhého ročníka v študijnom odbore Šport a rekreácia. Všetky súťažné popoludňajšie aktivity sa riadili heslom „Máme talent“. Prvé športové popoludnie sa začalo nácvikom spoločného tanca a formovaním názvov pre jednotlivé družstvá, pod ktorými deti súťažili počas celého týždňa. Aj tohto roku medzi detskými účastníkmi boli deti z detských domovov, pre ktorých boli pripravené rôzne športové aktivity navyše po oficiálnom ukončení dňa od 17:00 do 19:00hod v telocvični ÚTVŠ UPJŠ na Ondavskej.

Pondelok sa niesol v znení Talentanciády. Deti nám ukázali, že všetky majú talent na tanec a spoločne si nacvičili tanečnú choreografiu a ako bonus si zaslúžene zahrali rôzne netradičné loptové hry.

V utorok začali deti súťažiť v športovej disciplíne zvanej Talentaliáda. Všetky deti prešli súťažami, ktoré pozostávali z aktivít s názvom Hľadačka; Balónik praskni-nepraskni; Vedrobal; Federer; Človek, kôň a rak; Chaplinova štafeta; Tajomstvo košíka; Vojdeme sa všetci; Fit futbal; Všetky a jedna lopta; Piškvorky; Nájdi správnu vlajku; Žinenka bež; Vysťahovalec.

Spoločnou choreografiu sa začala streda a naši detskí študenti sa rozbehli do súťaží zostavených v duchu Talentmánie. Absolvovali v tento deň rekordných 17 súťaží – Bodová stena; Nazbieraj; Trafíš sa?  Panák; Máš talent ako Messi?  Si rýchlejší ako sliepka?; Skokan; Kolky; Skákanie vo vreci; Papierball; Šoféri; Triafaná; Človek, kôň a rak; Bodová stena; Tajomstvo vedra; Honba na balóny;  Hľadanie pokladu s prekvapením.

Talentuniverzitou sa vo štvrtok začalo veľké finále všetkých súťažných dní. Deti zabojovali za svoje tímy v posledných súťažných disciplínach – Šiesty zmysel; Cestovná horúčka; Popoluškine tajomstvo; Vodná pyramída; Zostav správu; Podlez tunelom; Hra s balónmi; Pošli banán; Hľadanie pokladu s prekvapením; Steľba z luku; Človeče hýb sa!; Gummy ber!; Kolobež – bež! Bonusové body dosiahnuté za špeciálnu disciplínu – Tanec, boli rozhodujúce pri vyhodnotení výsledkov.

Ukončenie športového popoludnia na Ústave telesnej výchovy a športu vyvrcholil veľkým finále a vyhodnotením jednotlivých družstiev.  Pri slávnostným vyhlásení výsledkov a odovzdávaní medailí špeciálne vyrobených pre tento účel sa deti rozlúčili so svojimi športovými vedúcimi, ktorí ich sprevádzali a podporovali pri súťažení počas štyroch popoludní.

Deti nás presvedčili, že TALENT majú … a všetky