Vydarený začiatok leta spojený s pohybom

Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach sa snaží okrem štandardnej ponuky počas školského roka ponúkať pre študentov a zamestnancov Univerzity  Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach aj športové aktivity počas letných mesiacov, kedy sú lepšie podmienky nielen na šport, ale aj na vzájomné spoznávanie a komunikáciu.

ÚTVŠ UPJŠ aj tento rok v spolupráci s CK FIFO pripravil letný kurz v termíne 25.06 do 2.07.2017 – cvičenie pri mori v Bulharsku, konkrétne v malebnom mestečku Primorsko, ktoré bolo realizované leteckou dopravou  z/do Košíc.

Okrem turistiky a plávania v mori či hotelovom bazéne sa všetci účastníci mohli zúčastniť každodenného  cvičenia: aerobiku, vodného póla, volejbalu, vodného aerobiku, jogy, Pilatesu či SM – systému.

Cestovnou kanceláriou Alexandria, ktorá je družobnou CK v hoteli Belvedere, kde boli účastníci ubytovaní, boli pripravené aj animačné programy pre deti aj dospelých.

Letného kurzu sa zúčastnilo  44 osôb: študenti a zamestnanci UPJŠ, bývali absolventi právnickej a filozofickej fakulty UPJŠ,  seniorky cvičiace v oddiele  aerobik a fitnes TJ Slávia UPJŠ, rodinní príslušníci  a priatelia.

Z Košického letiska po ukončení pobytu všetci účastníci odchádzali s pocitom, že o rok sa zasa stretneme na podobnom kurze a minimálne v takom počte ako tento rok.

Sme radi, že sa nám tento kurz podarilo naplniť zaujímavými športovými aktivitami a veríme, že takéto kurzy budú  úspešne organizované aj v ďalších rokoch.

Kurz pripravili a viedli odborné asistentky ÚTVŠ UPJŠ Mgr. Agata Horbacz, PhD. a Mgr. Alena Buková, PhD.