UNIVERZITA PAVLA JOZEFA ŠAFÁRIKA V KOŠICIACH - Právnická fakulta

Web stránka
Telefónny zoznam

Informácie pre záujemcov o štúdium

Elektronická prihláška

- elektronickú prihlášku je potrebné:

• vyplniť
  • podpísať
  • vložiť doklad o zdravotnej spôsobilosti na VŠ štúdium
  • vlepiť doklad o zaplatení poplatku 40
  • u notára alebo na matrike overené požadované vysvedčenia vložiť do prihlášky (úradne overené maturitné vysvedčenie bez dodatku je možné vložiť do prihlášky, doručiť na fakultu do 9. 6. 2017)
  • prihlášku doručiť osobne na dekanát fakulty /1. posch. č. d. 9/  alebo zaslať poštou

Prečo študovať na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach?

• Sme súčasťou Univerzity P. J. Šafárika, ktorá v hodnotení slovenských univerzít obsadzuje tradične popredné miesta.
  • Poskytujeme kvalitné, moderné a komplexné právnické vzdelávanie vo všetkých stupňoch štúdia (bakalárske, magisterské a doktorandské).
  • Na vzdelávaní našich študentov sa podieľajú nielen skúsení vysokoškolskí učitelia, ale aj rešpektovaní odborníci z právnej praxe (sudcovia Ústavného súdu Slovenskej republiky  a všeobecných súdov, zástupcovia Slovenskej republiky v európskych a medzinárodných súdnych orgánoch, advokáti, prokurátori,  exekútori).
  • Naša fakulta počas 40 rokov svojej existencie vychovala tisíce odborníkov v rôznych oblastiach právnej praxe.
  • Vzdelávanie neorientujeme iba na poznanie platného práva, ale aj na rozvíjanie právno-aplikačných schopností a zručností.
  • Podporujeme a rozvíjame všetky inovatívne formy praktického právneho vzdelávania s cieľom zodpovedne pripraviť absolventov fakulty na výkon budúceho právnického povolania.
  • Kladieme dôraz nielen na vnútroštátne, ale aj medzinárodné právo a osobitne právo Európskej únie.
  • Vytvárame vhodné podmienky pre realizáciu študentských sympózií, konferencií, simulovaných súdnych sporov a pôsobenie študentských spolkov.
  • Naša knižnica obsahuje viac ako 12 000 domácich a zahraničných titulov a prístup k popredným databázam.
  • Študenti našej fakulty majú možnosť absolvovať časť štúdia v rámci programu ERASMUS na niektorej z viac než 20 partnerských univerzít (napr. Rím, Salzburg, Nice, Solún, Santiago de Compostela, Praha, Krakow, Ľubľana).
  • Dokážeme zabezpečiť dostupné internátne ubytovanie takmer všetkým dochádzajúcim študentom.
  • A mnoho ďalších dobrých dôvodov...
  • Prezentácia fakulty

Doktorandské štúdium