Podpísanie kúpnej zmluvy

Oznamujeme ctenej akademickej obci UPJŠ, že dňa 19. júna 2006 sa uskutočnilo podpísanie kúpnej zmluvy medzi Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Východoslovenským ústavom srdcových a cievnych chorôb, a.s. v Košiciach, ktorej predmetom je kúpa areálu bývalej Krajskej detskej nemocnice v Košiciach.

Zmluvu za  Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika podpísal rektor UPJŠ v Košiciach prof. JUDr. Vladimír Babčák, CSc. a za Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. predseda predstavenstva tejto spoločnosti MUDr. František Sabol a Ing. Marián Albert, podpredseda predstavenstva.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach týmto podpisom získava nové priestory, ktoré po postupnej rekonštrukcii budú slúžiť pre realizáciu jej rozvojových aktivít a zámerov, najmä pokiaľ ide o zriadenie nových fakúlt. Kúpou tohto areálu sa významným spôsobom zvyšuje finančná hodnota majetku Univerzity.