Pripomíname si Deň učiteľov

„Omnia sponte fluant, absit violentia rebus“.
„Všetko nech plynie samo sebou, nebude veciam robené násilie“.
Ján Amos Komenský

28. marec je už niekoľko desaťročí spojený s menom Jána Amosa Komenského, pedagóga, jazykovedca, humanistu a filozofa. Význam jeho teórie výchovy, označovanej ako zásada súladu s prírodou, potvrdzuje vývoj pokrokových ideí v súčasnosti. Mnohé myšlienky tohto učiteľa národov sú pre nás stálym zdrojom inšpirácie.

Vážené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som Vám v tento slávnostný deň vyjadril úctu a úprimné poďakovanie za Vašu náročnú a zodpovednú prácu, ktorou prispievate k všestrannosti rozvoja odborného profilu študentov našej univerzity. Každý z nás priznáva zodpovednosť za svoj pedagogický odkaz, za svoje rozhodnutia. Prajem Vám, aby ste neustále zdokonaľovali svoj hodnotový systém a svojim osobným príkladom zvýrazňovali ľudské hodnoty na ceste za vzdelávaním.

Prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., rektor UPJŠ

Posledná aktualizácia: 12.05.2011