UPJŠ mala zastúpenie medzi ocenenými výnimočnými ženami Košického kraja

Prvý ročník súťaže, ktorej cieľom bolo zviditeľniť výnimočné ženy žijúce a pôsobiace v košickom regióne sa uskutočnil 23. júna 2011. Súťaž vyhlásila regionálna samospráva s Krajským kontaktným miestom Inštitútu rodovej rovnosti v Košiciach. Kandidátkami na ocenenie boli ženy, ktoré dosahujú výnimočné výsledky v zamestnaní, odborníčky, ktoré vedú vedecké, výskumné a vývojové kolektívy, ženy vynikajúce v treťom sektore, vo vzdelávaní, výchove, vo vede, umení, v športe, v dlhoročnej príkladnej starostlivosti o zdravotne postihnutých či sociálne odkázaných. Komisia, v ktorej boli osobnosti spoločenského a kultúrneho života sa uzniesla, že výnimočnými ženami Košického kraja pre rok 2011 sú: Lívia Kalmárová, Petra Lengyelová, Valéria Eľková, Marta Györiová, Mária Bujňáková, Anna Rychvalská a Ľubica Cehlárová-in memoriam.

Vedenie univerzity srdečné blahoželá doc. JUDr. Márii Bujňákovej, CSc., prodekanke Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach k dosiahnutému oceneniu.

Viac: denník Korzár