Študentka UPJŠ na Letnej Univerziáde s novým slovenským rekordom

Čínske veľkomesto Shenzen bolo v dňoch 12.-23. augusta  dejiskom 26. Letnej Svetovej Univerziády 2011. Medzi reprezentantmi Slovenskej Asociácie Univerzitného Športu (SAUŠ) bola i čerstvá absolventka bakalárskeho štúdia Prírodovedeckej fakulty Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach, plavkyňa Zuzana Mimovičová. Tá sa popri náročnom štúdiu v odbore Fyzika venuje už 10 rokov športovému plávaniu, športu, v ktorom  sa z mnohonásobnej majsterky Slovenska vypracovala na slovenskú reprezentantku, držiteľku slovenských rekordov a viacnásobnú účastníčku vrcholných svetových podujatí.

Zuzana Mimovičová disciplínu 50 m prsia zvládla s časom 32,51 sek. a umiestnila sa na celkovom semifinálovom 14. mieste. Obrovskú radosť  mala z výrazného (o,6 sek)  prekonania – vytvorenia nového slovenského rekordu žien. Päť štartov, z toho v silnej konkurencii štyri do 16. miesta, s takými výkonmi oboch reprezentantiek prejavil spokojnosť tréner Juraj Skála a oficiálne vedenie výpravy Slovenska na LSU 2011.