Na 84. riadnom zasadnutí Slovenskej rektorskej konferencie zvolili nových členov prezídia SRK

Novým prezidentom Slovenskej rektorskej konferencie sa stal profesor Marek Šmid, rektor Trnavskej univerzity v Trnave. Na svojom 84. riadnom zasadnutí o tom v pondelok 21. mája 2018 rozhodla SRK. Jeden z orgánov reprezentácie vysokých škôl povedie profesor Marek Šmid počas najbližších dvoch rokoch. Okrem prezidenta SRK zvolili na pôde Technickej univerzity vo Zvolene aj ďalších členov prezídia SRK. Za jedného z viceprezidentov SRK bol zvolený aj rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. Ďalšími viceprezidentami SRK budú profesor Rudolf Kropil – rektor Technickej univerzity vo Zvolene a súčasný prezident SRK, profesor Stanislav Stankoci – rektor Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a profesor Robert Redhammer – rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Novozvolenému prezídiu SRK začne plynúť nové funkčné obdobie dňom 5. júna 2018.

Menovaným srdečne blahoželáme k zvoleniu!