Dr. Slávka Otčenášová získala post vyslanej národnej expertky pri Európskej komisii

S radosťou a hrdosťou oznamujeme akademickej obci Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, že pracovníci našej univerzity sa úspešne presadzujú aj v medzinárodných inštitúciách. Najnovším príkladom je PhDr. Slávka Otčenášová, M.A., PhD., z Katedry histórie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorá získala post vyslanej národnej expertky pri Európskej komisii – v Európskej rade pre výskum (European Research Council Executive Agency – ERCEA). ERCEA je prvou paneurópskou grantovou agentúrou podporujúcou špičkový výskum na hraniciach poznaného a nepoznaného a vedeckú excelentnosť v celej Európe. Jej cieľom je v rámci program HORIZON2020 podporiť najlepších a najkreatívnejších riešiteľov a ich vedecké tímy v projektoch, ktoré prekračujú hranice vedeckých disciplín, zavádzajú netradičné, inovatívne prístupy a otvárajú nové výskumné perspektívy. Úlohou PhDr. Slávky Otčenášovej, M.A., PhD., v najbližšom období bude pomáhať agentúre pri manažmente a analýze hodnotenia podaných návrhov a financovaných vedeckovýskumných projektov.