Futsalisti obhájili zlato

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici bola poverená MŠVVaŠ SR a SAUŠ organizáciou III. Slovenskej univerziády 2012 – zimnej časti, ktorá sa uskutočnila v dňoch 23.1. – 26.1.2012. Medzi 12 športov, ktoré boli do programu hier vysokoškolákov zaradené patril aj futsal. V športovej hale Dukla Banská Bystrica na Štiavičkách sa stretli výbery 4 regiónov – Východ, Stred, Západ a Bratislava. Družstvo východoslovenského regiónu bolo zostavené zo 6 študentov UPJŠ a 4 z TU Košice. Naši futsalisti opäť dokázali, že tento šport je na univerzitách východoslovenského regiónu veľmi silný a obhájili prvenstvo zo Žiliny spred 4 rokov. V konkurencii 3 ďalších družstiev nestratili ani bod a nad svojimi súpermi vyhrali všetky zápasy.

Výsledky:

Východ –  Západ 6 : 3
  –  Stred 4 : 0
  –  Bratislava 2 : 1

Zo študentov UPJŠ v Košiciach náš región reprezentovali Mgr. Macej Jaroslav, absolvent Prírodovedeckej fakulty, Lojan Anton a Janič Pavol z Právnickej fakulty, Škyvra Ladislav z Lekárskej fakulty, Magoč Maroš z ÚTVŠ a Tekáč Michal z Prírodovedeckej fakulty. Z TU Košice reprezentovali Serbin Peter, Domanič Michal, Sasák Maroš a Bartoš Peter. Vedúcim družstva bol PaedDr. Imrich Staško, učiteľ telesnej výchovy na ÚTVŠ UPJŚ v Košiciach.