Košice – innovation cluster

Dušan Čaplovič, predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, prijal pozvanie na verejnú diskusiu zástupcov troch košických univerzít. Dňa 6. marca 2012 uskutočnil na pôde Technickej univerzity v Košiciach prednášku na tému Európska únia a Slovensko – prítomnosť a budúcnosť (vzdelávanie, veda, výskum a inovácie).

UPJŠ v Košiciach, zastúpená rektorom prof. MUDr. Ladislavom Mirossayom, DrSc., participovala v diskusii k téme univerzitné vedecké parky košických univerzít. Prezentačné vstupy ďalších dvoch košických univerzít potvrdili potrebu budovania týchto univerzitných vedeckých parkov. Technickú univerzitu v Košiciach zastupoval rektor prof. Ing. Anton Čižmár, CSc. a Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach rektor prof. MVDr. Emil Pilipčinec, PhD.

Výsledkom vzájomnej spolupráce a vedeckej prepojenosti univerzít a pracovísk Slovenskej akadémie vied v Košiciach bolo vypracovanie projektov UVP TECHNICOM a MEDIPARK a ich odoslanie na adresu MŠVVaŠ SR.