Slávnostný krst knihy KOŠICE Z NEBA

Dňa 18. októbra 2017 sa v priestoroch Múzea Vojtecha Löfflera v Košiciach uskutočnil slávnostný krst knihy KOŠICE Z NEBA. Rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. prijal ponuku zhostiť sa úlohy krstného otca a vodou z košickej fontány symbolicky uviedol knihu do života.  Autori knihy Milan Paprčka, Ľuboš Vyskoč a kolektív spolu s partnermi projektu vytvorili pre širokú verejnosť publikáciu s výnimočným pohľadom na mesto Košice, z vtáčej perspektívy. Profesionálne letecké fotografie mesta sú obsahovo doplnené množstvom informácií o vzdelávacích, kultúrnych, športových a zdravotníckych inštitúciách s pestrou mozaikou života ľudí a spoločností v Košiciach. Rozsiahlu obrázkovú a textovú časť knihy tvoria články o Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a jej súčastiach.

Podujatie moderovala riaditeľka Múzea Vojtecha Löfflera v Košiciach Mgr. Milena Gašajová, za autorský tím knihy boli prítomní Ing. Matúš Krajňák a Ing. Ľuboš Vyskoč a za UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., rektor UPJŠ, prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc., prorektor pre rozvoj vzťahov s verejnosťou a Mgr. Adriana Sabolová, vedúca Úseku kancelárie rektora a vzťahov s verejnosťou.

Prelistujte si knihu ONLINE