Rektor UPJŠ sa zúčastnil na medzinárodnej rektorskej konferencii v Prahe

• MEDZINÁRODNÁ REKTORSKÁ KONFERENCIA V PRAHE

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. sa zúčastnil na medzinárodnej rektorskej konferencii, ktorá sa uskutočnila na pôde Univerzity Karlovej v Prahe v dňoch 24. – 25. októbra 2018 pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky. Podujatie v slávnostnej aule Karolína sa nieslo v duchu dedičstva demokracie, humanizmu a zodpovednosti za účasti 120 predstaviteľov európskych univerzít.

• VYHLÁSENIE ČESKEJ REKTORSKEJ KONFERENCIE A SLOVENSKEJ REKTORSKEJ KONFERENCIE

Prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., rektor UPJŠ v Košiciach a viceprezident Slovenskej rektorskej konferencie, sa dňa 25. októbra 2018 zúčastnil na podpísaní spoločného vyhlásenia Českej rektorskej konferencie a Slovenskej rektorskej konferencie k 100. výročiu založenia Československej republiky. Pridal sa tak k ostatným najvyšším predstaviteľom akademickej obce v Českej republike a Slovenskej republike, ktorí s úctou a hrdosťou zdieľajú spomienku na založenie spoločného štátu.

Spoločné vyhlásenie ČRK a SRK k 100. výročiu založenia ČSR

Viac: www.srk.sk