11. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku – Európska Noc výskumníkov 2017  sa uskutoční 29.9.2017. V priestoroch obchodného centra Atrium Optima na vás čakajú vedecké stánky a prezentácie univerzít – Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Prešovskej univerzity v Prešove, a výskumných ústavov Slovenskej akadémie vied. V poobedných hodinách sa predstavia vedci aj prostredníctvom prednášok o atraktívnych a zaujímavých témach v priestoroch kinosály CINEMAX.  Pripravené budú aj drobné vedomostné súťaže a kvízy. Sprievodným podujatím festivalu v Košiciach je tiež program v Hvezdárni Medzev. Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska, Zdenko Trebuľa, predseda Košického samosprávneho kraja a Richard Raši, primátor mesta Košice.

Súčasťou noci výskumníkov je už tradične viacero súťaží.

Na danom odkaze nájdete ďalšie informácie, propozície a prihlášky. Do pozornosti by sme Vám radi dali hlavne súťaže A pointa?, Krotitelia bludov a NV.TV, ktoré by vás mohli zaujať. Čakajú na vás hodnotné ceny.

Mottom festivalu je “Made by Science – Vytvorené vedou”. Každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Noc výskumníkov 2017 vám odhalí vedu vašej každodennej rutiny.

Nenechajte si to ujsť.

Viac informácií o programe. Prípadne viac o projekte.