Rektor udelil Pamätnú medailu UPJŠ Karazinovej univerzite v Charkove

Rektor univerzity udelil Pamätnú medailu UPJŠ Karazinovej univerzite v Charkove pri príležitosti 215. výročia jej založenia.  Zástupcovia UPJŠ prof. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD., prorektor pre informatizáciu a riadenie kvality a Dr.h.c. prof. RNDr. Alexander Feher, DrSc. z Ústavu fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty odovzdali medailu rektorovi Karazinovej univerzity počas slávnostného spoločného zasadnutia Správnej rady a Vedeckej rady univerzity.

Karazinova univerzita je jednou z najstarších univerzít vo východnej Európe a najstaršou na Ukrajine. Univerzita sa môže pýšiť 3 nositeľmi Nobelovej ceny. Karazinova univerzita dlhodobo spolupracuje s UPJŠ predovšetkým v oblasti fyziky, spolupráca sa rozbieha aj v oblasti verejnej správy a informatiky.

Bližšie informácie