UPJŠ udelila akademické tituly „Philosophiae doctor“

Dňa 26.10.2018 sa v priestoroch Auly Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach uskutočnila slávnostná promócia absolventov doktorandského štúdia, ktorí v akademických rokoch 2017/2018 a 2018/2019 úspešne obhájili dizertačné práce nasledovne:

• 24 absolventov na Lekárskej fakulte, z toho v študijnom programe:
    Farmakológia – 1, Chirurgia – 4, Klinická biochémia – 5, Normálna a patologická fyziológia – 1, Verejné zdravotníctvo – 7, Vnútorné choroby – 3, Zubné lekárstvo – 3.
  • 38 absolventov na Prírodovedeckej fakulte, z toho v študijnom programe:
    Analytická chémia – 1, Anorganická chémia – 2, Aplikovaná matematika – 3, Biofyzika – 1, Biochémia – 2, Diskrétna matematika – 1, Fyzika kondenzovaných látok – 5, Fyzikálna chémia – 1, Fyziológia rastlín – 1, Fyziológia živočíchov – 4, Genetika – 2, Informatika – 4, Jadrová a subjadrová fyzika – 1, Molekulárna cytológia – 1, Organická chémia – 5, Progresívne materiály – 4,
  • 8 absolventov na Právnickej fakulte, z toho v študijnom programe:
    Obchodné a finančné právo – 3, Občianske právo – 1, Teória a dejiny štátu a práva – 4.
  • 4 absolventi na Fakulte verejnej správy v študijnom programe:
    Verejná politika a verejná správa
  • 22 absolventov na Filozofickej fakulte z toho v študijnom programe:
    Britské a americké štúdiá – 2, Dejiny filozofie – 1, Integratívna sociálna práca – 5,  Literárna veda – 2, Politológia – 5, Slovenské dejiny – 3, Sociálna psychológia  a psychológia práce – 4.

Rektor UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. vo svojom slávnostnom príhovore všetkým prítomným absolventom doktorandského štúdia srdečne zablahoželal a s radosťou podotkol, že spolu s nimi zdieľa uspokojenie a hrdosť. Zdôraznil, že si vysoko váži  ich cieľavedomosť a elán pri získavaní nových informácií, inšpirujúcich vedomostí a skúseností. „Verím, že Vaša následná profesijná činnosť sa bude opierať o zásady humanity, vedy a tolerancie. Žite a pracujte tak, aby sme sa vo Vás nesklamali. Prajem Vám a Vašim blízkym dobré zdravie, mnoho úspechov a pokojnú prácu“, dodal v závere svojho prejavu.