Rokovali košickí rektori so štátnym tajomníkom MIRRaI SR a reprezentácie Cassovia Medi Valley

Dňa 1.12.2020 na pôde UPJŠ rokovali košickí rektori Dr. h. c. prof. MVDr. Jana Mojžišová, PhD. z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie, Dr. h. c. prof. Ing. Stanislav Kmeť, DrSc. z Technickej univerzity v Košiciach a prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach so štátnym tajomníkom Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRaI SR) Marekom Antalom, zástupcami a podporovateľmi klastra Cassovia  Medi Valley. Obsahom rokovania bola podpora spoločných aktivít v aplikovanom medicínskom výskume v rámci klastra Cassovia Medi Valley a prepojenie týchto aktivít v rámci už vypracovaného projektu zriadenia Cassovia New Industry Cluster (CNIC).

Spoločný postup zúčastnených strán by mohol byť mimoriadnym prínosom k rozvoju dôležitého segmentu priemyslu orientovaného na „Healthcare“ v KSK, pretože medicínsky výskum je jednou z dominantných oblastí výskumu na košických univerzitách a ústavoch SAV.