Slovensko diskutuje o EÚ

Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a Ivan Korčok, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v pondelok 6. novembra 2017 diskutovali na pôde UPJŠ v Košiciach.

Účastníkov podujatia „Slovensko diskutuje o EÚ“ privítali rektor univerzity Pavol Sovák a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok diskutoval so študentmi univerzity o témach ako postavenie Slovenska v Európskej únii, Charta základných práv, migrácia a bezpečnosť v EÚ.

V druhom paneli diskusie sa zúčastnili zástupcovia politickej sféry, podnikateľov a sociálnych partnerov a akademickej obce: poslanec Národnej rady SR Martin Klus, prezident Republikovej únie zamestnávateľov a viceprezident pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania U.S. STEEL Košice Miroslav Kiraľvarga a predseda Dozornej rady Košice IT Valley Marek Antal a rektor univerzity Pavol Sovák.

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR

Fotografie: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu – Záujem mladých o Úniu dosiahneme len tak, že prídeme za nimi