Spolupráca Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach s Univerzitou v Groningene, Holandsko v rámci doktorandského štúdia vyústila v úspešnú obhajobu dizertačnej práce Mgr. Daniely Husárovej (Brindovej) na tému Bariéry aktívnej participácie školákov a zároveň udelenie titulu “double degree” v odbore Verejné zdravotníctvo na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika a v odbore Health Sciences na Univerzite v Groningene. Obhajobu viedol prof. Ormel a zúčastnili sa jej i prof. H. Grietens, prof. S.A. Reijneveld,  dr. J.P. van Dijk, dr. B. Flapper (Univerzita v Groningene), prof. P. Tavel (Palackého Univerzita v Olomouci), prof. P. Macek, prof. I. Čermák (Masarykova Univerzita v Brne), prof. P. Jarčuška, prof. A. Madarasová Gecková, doc. Z. Dankulincová (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach)