Veľvyslankyňa Kubánskej republiky navštívila našu alma mater

Prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., rektor UPJŠ v Košiciach prijal dňa 12. apríla 2012 na pôde rektorátu našej univerzity Jej excelenciu pani Loipa Sánchez Lorenzo, veľvyslankyňu Kubánskej republiky na Slovensku. Pán rektor v spoločnosti prorektorky pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. Slávky Tomaščíkovej, PhD. prerokoval s pani veľvyslankyňou otázky z rôznych oblastí verejného a kultúrneho života. Zaoberali sa prioritami súčasného vysokého školstva v Slovenskej republike a v zahraničí, a výsledkami úspešnej činnosti univerzity vo vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti. V téme pokračovali diskusiou o súčasnej ekonomicko-sociálnej situácii na Kube, o rastúcom turistickom ruchu a perspektívnej spolupráci v sektore vysokého školstva.